تربیت بدنی

تربیت بدنی

برگزاری مسابقات بدمینتون به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر

به همت پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی و به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر, مسابقات داخلی بدمینتون با حضور همکاران شرکت برق منطقه‌ای یزد در سالن ورزشی مجتمع فرهنگی ورزشی شهید زنبق برگزار گردید.

در این مسابقات که جهت ایجاد صمیمیت بیشتر و ترویج روحیه ورزشکاری بین همکاران در دو بخش انفرادی و تیمی ( دو نفره) برگزار شد، برگزیدگان اول تا سوم معرفی و به آنها هدایایی اهدا گردید. 

حضورگروه کوهنوردی پایگاه بسیج شهید سامعی در صعود سراسری وزارت نیرو به ارتفاعات استان بوشهر

گروه کوهنوردی پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی با حضور در برنامه صعود سراسری وزارت نیرو به کوه ‌نمک استان بوشهر که به میزبانی شرکت توزیع نیروی برق این استان و از تاریخ 04/11/96 الی 06/11/1396 برگزار شد شرکت کرده و همراه با سایرکوهنوردان به قله نمکی این کوه صعود نمودند.

این صعود با حضور بیش از 200 نفر از کوهنوردان شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو و به مناسبت یادبود شهدای صنعت آب و برق برگزار شد.

لازم به ذکراست کوه نمک در فاصله130 کیلومتری استان بوشهر و در منطقه جاشک قرار دارد که جزء مناطق حفاظت شده بوده و دارای طبیعت وکوه‌های رنگی و سوزنی بسیار زیبا، آبشارهای نمکی، غارها و قندیل‌های زیبا می‌باشد.

آقایان جلیل راعی, علیرضا خالقی, محمد محمدی, عباسعلی رحمانی, محمد جواد فیضی و مجید شایق کوهنوردان حاضر در این برنامه از طرف پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی بودند.

حضورگروه کوهنوردی پایگاه شهید سامعی درصعود سراسری وزارت نیرو به ارتفاعات استان سمنان

گروه کوهنوردی پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی متشکل از آقایان مجتبی رجبی، محمدجواد فیضی، محمدعلی احمدی و داود خلیلی در صعود سراسری وزارت نیرو به ارتفاعات استان سمنان شرکت کردند.

در این صعود که به میزبانی هیئت ورزش استان سمنان برگزار شد، تیم‌های شرکت کننده به سمت ارتفاعات شهمیرزاد و فولاد محله استان سمنان حرکت کردند. ساعت 7 صبح گروه 90 نفره شامل تیم میزبان و سایر تیم‌ها صعود به ارتفاعات 3200 متری سیاه‌کوه را از روستای ده‌صوفیان و از مسیر جنوبی آغاز نمود. پس از رسیدن به قله, توضیحاتی در مورد ارتفاعات منطقه توسط مسئولین تیم میزبان ارائه و قله‌های همجوار و مسیرهای دسترسی به آنها معرفی گردید.

فرود از قله از سمت یال شمالی همراه با شیب تند منتهی به روستای آسوران انجام شد و گروه به ورودی تونل انتقال آب به استان سمنان, از سمت این روستا رسید.

گروه در ساعت 14 با عبور از تونل آب و بازدید از تاسیسات انتقال آب, به محل شروع حرکت بازگشت. پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر و صرف ناهار, تیم‌ها از شهمیرزاد به طرف هتل حرکت و به محل اسکان بازگشتند.

همایش کوهنوردی صنعت آب و برق استان به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج شهید سامعی

گروه کوهنوردی صنعت آب و برق استان طبق تقویم ورزشی آذرماه کمیته ورزش و جوانان, در روز پنج شنبه مورخ 1396/09/23 به غار آهکی کفترخون صعود کردند.

 این صعود به میزبانی پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی شرکت برق منطقه‌ای یزد  و با حضور بیش از 70 نفر از همکاران انجام گرفت که در این صعود همکاران در اقدامی فرهنگی, به پاکسازی زباله‌های مسیر حرکت و همچنین داخل غار اقدام کردند.

ضمنا یادآور می‌شود غار آهکی کفترخون در منطقه تنگ چنار مهریز قرار دارد که یکی از شاهکارهای بسیار زیبای طبیعت همراه با قندیل‌های بسیار زیبا و یک تالار بسیار بزرگ به وسعت300مترمربع می‌باشد.

کوهنوردی به مناسبت هفته بسیج

گروه کوهنوردی پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی به مناسبت هفته بسیج در یک برنامه یک روزه, پنج‌شنبه مورخ 1396/09/02 موفق به صعود به غار کفترخون تنگ چنار مهریز گردیدند.

 این صعود با پیمایش در غار و بازدید از جاذبه‌های طبیعی ، انواع قندیل‌های آهکی وچاه‌های طبیعی داخل غار به پایان رسید.

 

شرکت بسیجیان پایگاه شهید سامعی در برنامه مشترک کویرنوردی

بسیجیان پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی در یک برنامه مشترک کویرنوردی که به همت کمیته ورزش صنعت آب و برق استان یزد درروز پنج شنبه مورخ 1396/08/25برگزار شده بود شرکت نموده و از جاذبه‌های طبیعی کویر فهرج دیدن کردند.

صعود گروه کوهنوردی به ارتفاعات روستای طزنج

گروه کوهنوردی پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی در یک برنامه یک روزه و به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش, به ارتفاعات روستای طزنج صعود کرد. 

این صعود از مسیرگدارشیشه جاده ده بالا به روستای طزنج و با حضور 8 نفر از کوه‌نوردان بسیجی پایگاه انجام شد.

صعود گروه کوهنوردی به ارتفاعات روستای منشاد

گروه کوهنوردی پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی در یک برنامه مشترک کوهنوردی با شرکت‌های زیر‌مجموعه صنعت آب و برق استان که به میزبانی شرکت آب منطقه‌ای یزد و به مناسبت گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد به ارتفاعات روستای منشاد صعود کردند که در این صعود بیش از 60 نفر از همکاران صنعت آب و برق استان حضور داشتند.

کسب مقام توسط خواهران بسیجی درمسابقات آمادگي جسماني و دو وميداني

در يازدهمين دوره مسابقات سراسري آمادگي جسماني و دو‌ و‌‌ ميداني بانوان وزارت نيرو  که با حضور ۱۳۷ نفر در قالب ۳۴ تیم, در ۶ رده سنی در مسابقات آمادگی جسمانی و۷۶نفر در قالب ۲۴ تیم, در ۶ رده سنی در رشته دو و میدانی از ۱۷ استان و به ميزباني شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برگزارشد، خانم خدیجه یاوری موفق شد در رشته آمادگی جسمانی و در رده سنی سوم,  به مقام اول دست یابد و خانم شهربانو مظفری در دو سرعت در رده سنی دوم, موفق به کسب مقام سوم گردید.

برگزاری دوره آموزش مقدماتی مبانی جستجو و نجات در کوهستان

به همت پایگاه مقاومت بسیج اداری شهید سامعی شرکت برق منطقه ای یزد,دوره آموزش مقدماتی مبانی جستجو و نجات در کوهستان، رودخانه و غیره, زیر نظر هیئت کوهنوردی استان و فدراسیون کوهنوردی و توسط باشگاه کوهنوردی عقاب یزد به مدت دو روز به صورت تئوری و عملی برای همکاران عضو گروه کوهنوردی شرکت برگزار گردید و مباحث زیر برای کوهنوردان به صورت تشریحی و عملی مطرح و با روش های مختلف جستجو و نجات آشنا شدند.

1- مدیریت و برنامه ریزی در امر جستجو و نجات.

2- یادگیری روش جستجو با جی پی اس.

3- یادگیری روش جستجو با نشانه های طبیعی در کوهستان و نشانه های به جا مانده از گم شدگان در کوه.

4- روش جستجوی انفرادی و تیمی در روز و شرایط خاص در شب.

5- روش جستجو و همکاری با بالگرد امداد و نجات.

6- روشهای مختلف احیاء مصدوم در کوهستان، رودخانه و غیره.

7-روشهای مختلف حمل مصدوم در کوه بدون داشتن ابزار امداد و نجات و یا حداقل امکانات.